Roztočme kola

     4. ples na kolečkáchfoto: Ji. Krejčová
Více na http://jitka.fotoklasik.cz/ples-okolo-2013/

V pátek 8. listopadu se konal již IV. ročník Plesu na kolečkách – ROZTOČME KOLA, který se tradičně uskutečnil v KD Kyje. Ještě před zahájením plesu přišel pořadatele - o.s. Okolo, pozdravit a podpořit starosta MČ Praha 14, pan Bc. Radek Vondra.

Letošním tématem plesu byly hudební legendy. Na parketu jste se tak mohli setkat se členy skupiny KISS, ABBA nebo třeba s Danielem Nekonečným, Merilyn Monroe, Kate Perry, Janou Kratochvílovou, ale třeba i s Mozartem. Poslední zmíněná dáma zažila skutečně velké překvapení, když se na pódiu zjevila skutečná Jana Kratochvílová. Zcela oprávněně zpěvačka sklidila velké ovace, pro všechny zúčastněné bylo její krátké vystoupení skutečným životním zážitkem, a to nejen díky přednesu jejího posledního hitu.

Moderování letošního ročníku se ujali  Michael Jackson a Tina Turner, o předtančení se postarali Swing Busters. K poslechu a k tanci hrála skupina Relax-music, a jak se ukázalo, pořadatel měl při výběru hudebníků velké štěstí, Relax byli úžasní, navodili báječnou atmosféru světovými i českými hity.

Přestávky mezi jednotlivými hudebními bloky vyplnily prezentace organizací, jež svou činností pomáhají osobám se zdravotním postižením. V oblasti vzdělávání to byla Metropolitní univerzita Praha, o.p.s., v oblasti volnočasových aktivit to bylo o.s. Okolo, o.s. Sportovní klub vozíčkářů (SKV) a o.p.s. Skládej. Vyvrcholením večera byla tombola s hodnotnými výhrami, kterou přijel přímo z letiště po návratu z Asie vylosovat Mgr. David Drahonínský. /David se právě vrátil z MS v lukostřelbě, kde získal krásné III. místo./

Velké poděkování oprávněně patří KD Kyje za výborně připravené zázemí a celkově velmi vstřícný přístup. Poděkování dále patří všem partnerům akce, bez kterých by se ples uskutečnit nemohl, byli to: DMA Praha, MČ Praha 14 a Metropolitní univerzita Praha.

Mgr. Martin Hanibal
© 2021 os.Okolo, vyrobilo webdesign studio Nandu