BLACK BRIDGE 2012

            Závod na "kolečkách"fotograf Ji.Krejčová

Další fotografie od RehaKost - Pavel Kosť https://picasaweb.google.com /105329131939681240762/ZavodNaKoleckach2012 ?authkey=Gv1sRgCKeguN35hOyRTA#

V sobotu 26. května se uskutečnil za krásného počasí v Dolních Počernicích v zámeckém parku ,,Závod na kolečkách“ Black Bridge 2012, který uspořádalo občanské sdružení OKOLO. Jde o jeden z nejnáročnějších pražských závodů pro vozíčkáře, neboť nejdelší z tras dosahuje délky téměř 5 km členitým terénem. V letošním, již třetím ročníku, bylo možné se zúčastnit v jedné či více kategorií, kterých bylo celkem jedenáct. Zdravotní postižení nebylo podmínkou účasti, zasoutěžit si mohli i zdraví spoluobčané a to v kategoriích - amatér /mech. vozíky byli k zapůjčení/, dle věku ve 3 dětských kategoriích na odrážedlech a tříkolkách, mládež či senioři na koloběžkách.

Pro účastníky byl dále připraven bohatý doprovodný program: zdravotníci z Českého červeného kříže předváděli základy poskytování první pomoci, každý z přítomných si mohl vyzkoušet své schopnosti v lukostřelbě nebo kroketu. Po celou dobu svého trvání byla akce doprovázena živou hudbou, k poslechu hrály skupiny Q – Free a BLUES KLAN. V průběhu akce probíhala též Nutella párty. Vyvrcholením celé akce bylo vyhlášení vítězů všech sportovních kategorií a tomboly, nikdo jako vždy ze soutěžících neodešel domů s prázdnou.

Je nutné zmínit, že bez partnerů/sponzorů by se celá akce nemohla uskutečnit. Hlavním partnerem byla Metropolitní univerzita Praha, FIABA, DMA Praha, ROLINO, D.A.S. pojišťovna, ČČK, MČ Dolní Počernice, L.P., MČ Praha 14, Allianz pojišťovna, Coca-Cola, FERERRO a Kouzelný hrad.Všem účastníkům a partnerům akce mnohokrát děkujeme!

Za o.s. OKOLO. Martin MAZÁNEK

© 2021 os.Okolo, vyrobilo webdesign studio Nandu