LutOkolo 2011foto: Ji. Krejčová

Letošní tradiční setkání v Lutové se mělo nést v duchu dvou věcí - dobrého jídla a jízdy na kole/handbiku!

Páteční večer byl vyhlášen jako Večer labužníků. Každý si doma připravil nějakou dobrotu, kterou chtěl oslnit mlsné jazyky svých kamarádů. A povedlo se! Tolik dobrot! Odborná porota složená ze všech přítomých se potila pod náporem tolika různých chutí, tvarů, barev, emocí a množství jídla ;-)! Po náročném hlasování jsme konečně měli vítěze - Kubova kari-dýňová polévka!

Další den ráno nás přivítalo nevlídné počasí zcela nevhodné na projížďku na kolech. Zato snídaně, tvořená nejen zbytky z minulého večera, byla velice pozitivním startem - výborná a vydatná. Napráskali jsme si břicha, nabalili všechny vrstvy oblečení a vypravili se pěším výletem do nedalekého Chlumu u Třeboně. Tam jsme se opět výborně najedli a putovali zpět. A večer  byly zase hody - tentokrát grilovačka! ...A promítání fotek z letošních akcí...

Zbývá již jen shrnout nedělní program: dopoledne marná snaha o dojezení zbytků, baleníčko balení, poté přesun většiny směr zámek Červená Lhota, kde jsme ještě před prohlídkou v docela již slušném podzimním mrazu piknikovou formou dojídali zbytky z víkendu.

Prohlídka byla zajímavá, naše žaludky a chuťové buňky uspokojeny, co víc si člověk může přát? Zbývalo už jen se obejmout a rukama potřepat - ahoj na další akci!

Mastička
© 2021 os.Okolo, vyrobilo webdesign studio Nandu