SOCIETA BOWLING CUP

Martin Hanibal za OKOLO o.s.

Dne 19.3.2011 uspořádalo občanské sdružení OKOLO ve spolupráci s o.p.s. SOCIETA bowlingový turnaj ve sportovním areálu HECTOR v pražských Malešicích.

Akce byla jako vždy určena pro lidi s různými druhy zdravotního postižení a jejich přátele. Všichni si mohli nejen zaházet, ale také zúčastnit soutěží ve stolních hrách, „zasquashovat“ nebo si zajít do posilovny.

Během pestrého programu mohli účastníci nabrat sil do dalších soutěží u připravených stolů s bohatým občerstvením, které mnohým přišlo vhod.

V závěru sobotního odpoledne byli vyhlášeni vítězové jednotlivých disciplín (viz. Facebook Okolo – událost Societa Bowling Cup), kteří obdrželi broušené poháry s diplomy a věcnými cenami, např. euroklíče a flashdisky.

Ceny do soutěže věnovali jako hlavní partner SOCIETA o.p.s., Euroklíč, dále DMA Praha s.r.o., Metropolitní univerzita Praha o.p.s. a KVÍZ Praha 14. Technickou podporu zajistili - sportovní areál HECTOR, Bowling klub Štěrboholy a grafické studio N.A.F. Praha.

Všem účastníkům a partnerům akce mnohokrát děkujeme!

 


 

Od samotných účastníků:

Martin Senny, o.s. Minorita vs. Majorita

...

Velkým přínosem akce pro naše dva mladé účastníky (Karolína a Vláda) bylo také to, že si mohli sami po ukončení turnaje vyzkoušet, jaké to je hrát bowling na vozíku. A sami potvrdili, že to není nic snadného.

...

Smysl akce se tak určitě povedl. Zdravotně postižení a majorita spolu trávili den za účelem sportu. A opravdu se to povedlo. Majorita by měla pochopit, že minority jsou stejné jako majoritní společnost, že mají svůj život, své problémy i své radosti, které jsou mnohdy stejné jako má zástupce majority. Podobné akce jsou právě velkým přínosem a možnost spojení obou skupin může napomoci k lepšímu přístupu společnosti. Děkuji členům svého týmu za účast na této úžasné akci a také organizátorům. Přeju hodně podobných úspěšných akcí nejen na sportovním poli a těším na spolupráci s Vámi.

© 2021 os.Okolo, vyrobilo webdesign studio Nandu