Ples „Roztočme kola!“

19.11.2010, od účastnice Moniky Henčlové:

Začala plesová sezóna a ani invalidní vozík mnohým z nás nezabránil „jít si zatrsat“.

Dne 19. 11. 2010 v 19.00 hodin se konal I. ročník plesu „Roztočme kola!“, Kulturní dům Kyje přivítal neuvěřitelných 170 plesajících. Invalidní vozík nebyl nezbytnou součástí plesové róby. Jako doplněk mohly posloužit také francouzské hole, skútr nebo jen boty.

Občanské sdružení OKOLO se rozhodlo uspořádat ples, který nebude brát ohledy na diagnózy, počty nohou, nebo pohony vozíků. Tento ojedinělý projekt měl také za úkol představit organizace, sdružení a společnosti, které se zabývají osobami se zdravotním postižením a především jejich integrací.

Na plese se mohly prezentovat organizace jako Societa o.p.s., která zároveň zajistila bezplatnou dopravu účastníků plesu, Metropolitní univerzita Praha o.p.s., která umožňuje studentům s handicapem vysokoškolské vzdělání, MONADA, která je klinikou komplexní rehabilitace, Rehabilitační ústav Kladruby, Pražská organizace vozíčkářů o.s., ICTUS o.p.s., PROSAZ o.s., Svaz paraplegiků o.s., RAMUS o.s., Adrenalin bez Bariér o.s., ROSKA Praha a obecně prospěšná společnost CEROS, která se společně s folklórním souborem Moták postarala o kulturní program.

Folklórní soubor Moták také přišel s neuvěřitelným projektem. Přijal do svých řad několik tanečníků s diagnózou roztroušená skleróza. Tempo tance a náročnost figur přizpůsobuje jejich fyzickým možnostem, aby i ti přes své zdravotní omezení mohli zaujmout a pobavit lidovým tancem.

Díky bohaté tombole na závěr večera téměř nikdo neodešel s prázdnou.

Vážené sdružení OKOLO, dovolte mi jménem zúčastněných pogratulovat ke zkušebnímu ročníku nádherného plesu a zároveň vás požádat ještě o mnoho podobných akcí, kde na jednom parketu zazáří třeba vozíčkářka v úžasných šatech a jejím tanečníkem je chodící temperamentní mladý muž, nebo vozíčkář v obleku, jehož společnicí je dlouhonohá žena s francouzskou holí… .

___________________________________________________________________

Okolo o.s.

Všem děkujeme za účast a jedinečnou atmosféru a těšíme se na setkání při dalším ročníku „Plesu na kolečkách“ 11.11.2011 opět v KD Kvíz nebo na jiných akcích Okola o.s..

© 2021 os.Okolo, vyrobilo webdesign studio Nandu